6 września 2017

Uroczystość uczczenia ofiar agresji wojsk sowieckich na Polskę, Opole – 17 września 2017 r. (niedziela).

Szanowni Państwo, dyrektorzy, nauczyciele wraz z uczniami wszystkich szkół Opolszczyzny, zapraszamy do udziału w uroczystości uczczenia ofiar agresji wojsk sowieckich na Polskę.

Upamiętnianie rocznic ważnych wydarzeń historycznych jest kluczowym zadaniem w ramach krzewienia kultury patriotycznej i rozwijania świadomości historycznej szczególnie wśród młodego pokolenia.  Dlatego też zapraszamy przedstawicieli szkół Opolszczyzny – wraz z pocztami sztandarowymi – na wojewódzkie obchody uczczenia Ofiar agresji wojsk sowieckich na Polskę, które będą miały miejsce  17 września br., zgodnie z następującym programem:

  • 16:00 – Katedra Opolska

Uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich Ofiar napaści wojsk,

  • 16:45 – Przejście wszystkich pocztów sztandarowych, kompanii honorowej 10 Brygady Logistycznej w Opolu, orkiestry Zakładów Górażdże SA, uczestników uroczystości i zaproszonych Gości pod Pomnik Żołnierzy Niepodległościowego Podziemia na Placu Wolności,
  • 17:00 – Plac Wolności

Rozpoczęcie uroczystości pod Pomnikiem Żołnierzy Niepodległościowego Podziemia na Placu Wolności w Opolu (hymn państwowy, Apel Pamięci, salwa honorowa, okolicznościowe wystąpienia, złożenie kwiatów i zniczy).

O godz. 18:00 zaplanowany jest wieczór poezji patriotycznej przygotowany przez harcerki i harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Szkoły, które wraz z pocztami sztandarowymi będą uczestniczyć
w uroczystości, proszone są o zgłoszenie swojego udziału do Pana Ryszarda Szrama – Pełnomocnika Wojewody Opolskiego ds. Organizacji Społecznych i Pozarządowych, pod numerem telefonu: 77 45 24 455.