27 października 2020

V edycja Olimpiady Statystycznej

W roku szkolnym 2020/2021 Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Polskim Towarzystwem Statystycznym już po raz piąty organizuje Olimpiadę Statystyczną.

Jest to inicjatywa, która zachęca młodych ludzi do zgłębiania wiedzy w zakresie statystyki, ekonomii, administracji i handlu, do doskonalenia umiejętności racjonalnego podejmowania, rozwijania myślenia analitycznego oraz umiejętności poszukiwania i weryfikacji informacji, ich analizy i interpretacji. Udział w Olimpiadzie Statystycznej jest dla młodzieży okazją do zdobycia doświadczenia oraz motywacją do pogłębiania wiedzy w zakresie statystyki.

W ubiegłorocznej IV edycji wzięło udział ponad 3 000 uczniów z 328 szkół z całej Polski, a od 2016 r. w Olimpiadzie Statystycznej uczestniczyło prawie 12 000 osób.

Od ubiegłego roku szkolnego Olimpiada Statystyczna jest wpisana na listę olimpiad wspieranych i dofinansowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Szczegółowe informacje, harmonogram oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo na stronie internetowej organizatora. Zapisy trwają do 4. 11. 2020 r.