2 lutego 2022

V Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego przekazujemy informacje na temat V Ogólnopolskich Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim, które odbędą się w dniach od 4 do 7 kwietnia 2022 r.

Jest to przedsięwzięcie realizowane cyklicznie od 2016 r. (z przerwą w latach 2020 – 2021 spowodowaną przez pandemię) przez Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim oraz CSB w Drawsku Pomorskim we współpracy z 16 WOG w Drawsku Pomorskim, Wydziałem Żandarmerii Wojskowej w Olesznie, 2 Brygadą Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Piłsudskiego w Złocieńcu, 12. Bazą Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, pod honorowymi patronatami, m. in. Ministra Obrony Narodowej, Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Starosty Drawskiego, Starosty Stargardzkiego, Burmistrza Drawska Pomorskiego i Burmistrza Kalisza Pomorskiego.

W tegorocznej edycji mistrzostw wezmą udział dwadzieścia cztery pięcioosobowe drużyny wraz z opiekunami. Uczestnicy będą doskonalili umiejętności w konkurencjach sportowo – obronnych, pogłębią wiedzę o współczesnych siłach zbrojnych  i obronności kraju. Mistrzostwa przyczyniają się do kształtowania postaw patriotycznych  i proobronnych wśród młodzieży. Są też okazją do wymiany doświadczeń, porównania poziomu wyszkolenia i spotkania uczniów i nauczycieli klas mundurowych z całej Polski.

Poniżej przedstawiamy regulamin, kartę zgłoszenia oraz stosowne informacje.

Regulamin

Karta zgłoszenia

AK – warunki strzelania klasy

BERYL – warunki strzelania klasy

Broń pneumatyczna – warunki strzelania

KBKS – warunki strzelania klasy

Oświadczenie rodzica

PRZEBIEG KONKURENCJI – Pętla taktyczna

Rzut granatem – warunki klasy

Składanie i rozkładanie broni