28 maja 2019

Wizyta Prezydenta Urzędu Dyrekcji Nadzoru i Kontroli w Nadrenii-Palatynacie Pana Thomasa Linnertza wraz z delegacją niemiecką na Opolszczyźnie

Pan Thomas Linnertz – Prezydent Urzędu Dyrekcji Nadzoru i Kontroli w Nadrenii-Palatynacie, Pani Bettina Münch-Rosenthal – koordynator ds. międzynarodowych oraz Pan Stefan Weber – dyrektor Veldenz-Gymnasium w Lauterecken, na zaproszenie Pana Michała Sieka Opolskiego Kuratora Oświaty w dniach 22-24 maja 2019 r. przebywali na Opolszczyźnie.

Celem wizyty było omówienie wspólnych obszarów dalszej współpracy i projektów. Goście mieli okazję odwiedzić Publiczną Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim w trakcie wymiany uczniowskiej z uczniami z Veldenz-Gymnasium w Lauterecken oraz wziąć udział w zajęciach lekcyjnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej z uwzględnieniem założeń pedagogiki Marii Montessori.

Delegacja niemiecka miała okazję spotkać się również w Starostwie w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie rozmawiano na temat rozwoju obszarów wiejskich w tym rozwoju demograficznym wsi,   uczestniczyła również w Opolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w Kędzierzynie-Koźlu.

W trakcie wizyty nie zabrakło czasu na zwiedzanie Opola i najbliższej okolicy.