2 marca 2022

Wojewoda Opolski uruchomił Punkt Recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy

Dom Studenta Politechniki Opolskiej „Sokrates” przy ul. Małopolskiej w stolicy województwa stał się pierwszym w regionie punktem, do którego kierowani są uchodźcy z Ukrainy.

Punkt recepcyjny czynny jest przez całą dobę. W koordynację działań włączyli się pracownicy Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz wolontariusze Politechniki Opolskiej.

Wojewoda opolski, w asyście rektora Politechniki Opolskiej dr. hab. inż. Marcina Lorenca oraz zaproszonych gości, 1. marca 2022 r. uroczyście uruchomił – pierwszy tego typu punkt w regionie. – Dla przypomnienia w minioną sobotę na dworcu kolejowym w Opolu wystartował Punkt Informacyjny, skąd kierujemy – każdego kto wymaga tymczasowej opieki – do punktu recepcyjnego, a następnie do punktów docelowego pobytu – wyjaśnia wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

W opolskim „Sokratesie” przygotowano sto miejsc odpoczynku. To pokoje wyposażone w łóżka, zaplecze sanitarne oraz kuchnię.

Wojewoda opolski podziękował wszystkim zaangażowanym w koordynację pomocy humanitarnej. Wśród nich m.in. służby mundurowe, Danone Nutricia w Opolu, Grupie Azoty ZAK S.A. i wielu innych.