7 kwietnia 2022

Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie

Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne to projekt realizowany pod nadzorem Ministra Obrony Narodowej i patronatem Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego.

Projekt adresowany jest do utalentowanej młodzieży z całej Polski, pragnącej:

  • w bliższej perspektywie – podjąć studia wojskowe w WAT na kierunkach informatyka oraz kryptologia i cyberbezpieczeństwo,
  • w dalszej perspektywie – związać swoją przyszłość z zawodową służbą wojskową w jednostkach Sił Zbrojnych RP odpowiedzialnych za cyberobronę państwa.

Szkoła zapewnia naukę w klasach 16 osobowych, przyjazną atmosferę oraz fachową kadrę nauczycielską wśród niej wykładowcy wyższych warszawskich uczelni, w tym również wykładowcy WAT-u. Uczniowie korzystają z laboratoriów i obiektów sportowych tak jak studenci na terenie Wojskowej Akademii Technicznej. Uczniom zapewnia się także: bezpłatne zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, opiekę medyczną, pełne umundurowanie oraz sprzęt komputerowy.

Najlepsi uczniowie mogą liczyć na szkolne stypendia naukowe oraz specjalne finansowe Nagrody Ministra Obrony Narodowej I II i III stopnia za udział w olimpiadach i konkursach.

Więcej informacji na stronie internetowej szkoły (kliknięcie w link powoduje przejście do strony zewnętrznej).

Możliwość obejrzenia krótkiej prezentacji o liceum (kliknięcie w link powoduje przejście do serwisu YouTube).