12 stycznia 2022

X edycja Wielkiej Powtórki z Historii – 28 stycznia 2022 r.

Opolski Kurator Oświaty wraz z Instytutem Historii Uniwersytetu w Opolu zapraszają wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych, szczególnie tych, którzy zdają egzamin maturalny z historii oraz uczestników Olimpiady historycznej do udziału w Wielkiej Powtórce z Historii.

Tegoroczna X edycja Wielkiej Powtórki z Historii, z uwagi na pandemię, przeprowadzona będzie w trybie on-line w dniu 28 stycznia 2022 r. przy pomocy usługi Microsoft Teams.

Hasło przewodnie brzmi „Granice państwowe w dziejach”. Pretekstem jest stulecie ustanowienia granicy na Górnym Śląsku, a także aktualna sytuacja na naszej granicy wschodniej.

Organizatorzy ze swojej strony zapewniają szereg bardzo ciekawych wykładów prowadzonych przez kadrę naukową Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego

 

Warunkiem uczestnictwa w wykładach jest zgłoszenie poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego on-line.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 25. stycznia 2022 r.

Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Po zarejestrowaniu, na adres mailowy uczestnika zostanie wysłany link do spotkania w aplikacji Microsoft Teams, za pomocą którego uczestnik będzie mógł wziąć udział w wykładach. Spotkanie będzie można rozpocząć w przeglądarce internetowej lub bezpośrednio w aplikacji Microsoft Teams.

 

Przed „Powtórką” jej uczestnicy będą mogli pobrać materiały wykorzystywane w trakcie warsztatów i prelekcji. Ich uzupełnienie może stanowić dla Nauczycieli element weryfikujący realny udział uczniów w „Powtórce”.

 

W razie pytań prosimy o kontakt na adres mailowy:

Sprawy merytoryczne: amaziarz@uni.opole.pl

Sprawy techniczne: tkowalski@kuratorium.opole.pl

 

Do pobrania:

Program X edycji 2022 (plik PDF, rozmiar 280 KB)