30 stycznia 2023

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Szanowni Państwo ,

ruszyły zapisy dwuosobowych zespołów wraz z opiekunem (nauczycielem przedmiotu), do udziału w XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników 2023. Organizatorem corocznego wydarzenia, od 12 lat, są: V8 Team Sp. z o.o. oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP). Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony szkół zawodowych i technicznych z całej Polski. W zeszłym roku w półfinale wydarzenia wzięło udział 3300 zespołów dwuosobowych z opiekunami.

Jak co roku Mistrzostwa otrzymały Honorowy Patronat Ministra Edukacji i Nauki, jako wydarzenie cykliczne będące odpowiedzią na potrzeby branży motoryzacyjnej w zakresie szkolenia i przygotowania kadr dla branży, którego głównym celem jest krzewienie wiedzy technicznej związanej z szeroko pojętą motoryzacją oraz zwiększenie dostępności i zaangażowania młodych mechaników w rozwój rynku.

Partnerzy wydarzenia, wspierając dostępem do nowoczesnych technologii, wzbudzają proces uczenia się przez pielęgnowanie pasji w ramach samokształcenia się ucznia, a opiekunowie (nauczyciele przedmiotu), otrzymują dostęp do darmowych lekcji wideo oraz materiałów technicznych na platformie Akademii Młodego Mechanika (dostęp bezpłatny po rejestracji zespołu i opiekuna).

Półfinały Mistrzostw odbędą się 10 marca 2023 r. o godz. 12:00, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu, na scenie głównej wydarzenia.

Wielka Gala Finałowa odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Hali nr 4, w czasie trwania Poznań Motor Show i Targów Techniki Motoryzacyjnej, na które utrzymają bezpłatne bilety wstępu Opiekunowie i Zespoły finalistów.

Bezpłatny bilet wstępu na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, w ramach Wydarzenia Edukacyjnego przy Poznań Motor Show oraz Targach Techniki Motoryzacyjnej, można otrzymać poprzez zgłoszenie chęci na adres email: rejestracja@v8team.pl (adres szkoły, imię nazwisko dyrektora lub nauczyciela, kontakt telefoniczny).

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie: XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników

Rejestracja na Stronie Akademii Młodego Mechanika trwa od 16 stycznia 2023 r. – godz. 10:30 do 09 marca 2023 – godz. 23:59

 

 

Udział w Mistrzostwach jest BEZPŁATNY i możliwy w następujących kategoriach:

Młody Mechanik,

Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych,

Młody Mechanik Maszyn Rolniczych,

 Elektromobilni,

Młody Mechanik Motocyklowy,

Młody Lakiernik