1 kwietnia 2019

XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej

30 marca 2019 r. Opolski Kurator Oświaty – Michał Siek wziął udział w uroczystej gali XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej, która odbyła się na Górze św. Anny.

Ogólnopolski finał Olimpiady Teologii Katolickiej organizowany w tym roku przez diecezję opolską odbył się w dniach 28-30 marca na Górze św. Anny. Tegoroczny konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przebiegał pod hasłem „Św. Jacek – wzór ewangelizacji”.

Zmagania przebiegały trzyetapowo. 15 listopada ubiegłego roku odbył się etap szkolny, a 27 lutego br. – etap diecezjalny, który wyłonił po trzech reprezentantów z każdej z 41 diecezji. To oni przyjechali na Górę św. Anny, by powalczyć o tytuł laureata. 122 uczniów finałowy test pisało w piątkowe przedpołudnie. Składał się z pytań zamkniętych i otwartych, i trwał 60 minut. Z kolei w sobotę odbył się etap ustny, do którego w myśl regulaminu, zakwalifikowało się 10 osób, które najlepiej rozwiązały test w etapie pisemnym.

10 osób zdobyło tytuł laureata, natomiast zwycięzcą ogólnopolskiego finału XXIX. Olimpiady Teologii Katolickiej został Paweł Pastwa z archidiecezji katowickiej.

Na podst. materiału GOSC.PL
Fot. GOSC.PL