18 listopada 2021

Zapisy na Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ – Forum Zarządzania Internetem IGF 2021 oraz Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF)

Wydarzenie, którego organizatorem jest KPRM, odbędzie się w dniach 6-10 grudnia w Katowicach – zarówno stacjonarnie jak i w formie zdalnej, a jego uczestnicy będą rozmawiać o możliwościach i wyzwaniach, jakie stwarza przestrzeń cyfrowa.

Ważnym wydarzeniem w trakcie Forum będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF), na który organizatorzy zapraszają wszystkich młodych ludzi. Podczas wydarzenia chcą pogłębić dyskusję na temat kluczowych tematów dotyczących zarządzania Internetem i zachęcić młodzież do aktywnego włączania się w debatę na tematy kluczowe dla przyszłości młodego pokolenia.

Tegoroczny Szczyt Cyfrowy będzie ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości Internetu, będzie to najważniejsze cyfrowe wydarzenie tego roku. Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony Internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.

IGF to łącznie ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i sesje networkingowe. To także możliwość uczestniczenia w spotkaniach z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesja parlamentarna. Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2021 r. w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym (Plac Sławika i Antalla 1).

W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy, zarówno stacjonarnie – w Katowicach –  jak i zdalnie, za pośrednictwem połączenia wideo. Wystarczy zarejestrować się na wydarzenie za pośrednictwem formularza do dnia 1 grudnia (kliknięcie powoduje przeniesienie do anglojęzycznej strony rejestracji na wydarzenie). W zdecydowanej większości językiem spotkań i warsztatów będzie język angielski.

Najpierw należy zarejestrować konto na stronie ONZ wybierając opcję „register” a następnie – mając już zalogowane konto – dokończyć proces rejestracji.

  • Do udziału zdalnego może zapisać się każdy uczeń słuchacz czy student, bez względu na wiek, nie ma także limitu miejsc
  • Do udziału stacjonarnego na wydarzeniu – tzw. onsite – organizatorzy zapraszają uczestników, którzy ukończyli 16. rok życia, zaś młodszych z opiekunem.

Z uwagi na konieczność przetwarzania dużych ilości danych uczestników stacjonarnych, organizatorzy zalecają ich rejestrację do dnia 22 listopada 2021 r.

Organizatorem Szczytu Cyfrowego IGF 2021 jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Za koordynację wydarzenia odpowiada Krzysztof Szubert – pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej. W skład stałego Komitetu Programowego polskiej edycji wydarzenia wchodzą przedstawiciele m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Państwowego Instytutu Badawczego NASK, Centrum Cyfrowego oraz Instytutu Kościuszki.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie wydarzenia  (kliknięcie powoduje przeniesienie do strony internetowej Szczytu Cyfrowego IGF 2021 w portalu KPRM).