9 listopada 2021

Webinarium „Erasmus+ i eTwinning drogą do współpracy międzynarodowej szkół, przedszkoli i placówek oświatowych”

Regionalny Punkt Informacyjny Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności działający w Kuratorium Oświaty w Opolu we współpracy z  Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza do udziału w webinarium, które odbędzie się 2. grudnia 2021.

Webinarium dedykowane jest przede nauczycielom wszystkich typów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, którzy chcieliby nawiązać współpracę międzynarodową i rozpocząć realizację międzynarodowych projektów edukacyjnych.
Podczas spotkania przedstawimy najważniejsze założenia programów Erasmus+

w nowej perspektywie 2021-2027 i eTwinning w kontekście nawiązania współpracy międzynarodowej i realizacji działań projektowych oraz synergii pomiędzy dwoma programami. Ponadto w trakcie spotkania będzie możliwość rejestracji szkoły
w programie eTwinning oraz prezentacja podstawowych narzędzi informatycznych służących realizacji projektów.

 

Webinarium odbędzie się w dniu 2 grudnia 2021 r. o godz. 13.00  z wykorzystaniem programu Microsoft Teams. Spotkanie poprowadzą: Halina Pilarz – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Opolu przedstawiciel RPI w Opolu, ambasador Programu eTwinning i Pani Edyta Bieniek, nauczyciel dyplomowany języka angielskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krośnicy, doświadczony nauczyciel w realizacji projektów współpracy międzynarodowej szkół, w tym projektów eTwinning, ambasador Programu eTwinning i trenerka warsztatów komputerowych.

 

Rejestracja do udziału  w spotkaniu odbywa się pod poniższym linkiem do dnia
1 grudnia 2021 r. do godz. 14.00. Na podany w trakcie rejestracji adres e-mail zostanie przesłany link do spotkania.

 

Formularz rejestracji na webinarium „Erasmus+ i eTwinning drogą do współpracy międzynarodowej szkół i placówek oświatowych” (kliknięcie powoduje przejście do strony zawierającej formularz zgłoszeniowy).

 

Grafika ilustracyjna, podzielona na 4 części. Po lewej na białym tle napis Regionalne Punkty informacyjne...., pod spodem na szarym tle napis Erasmus+ i eTwinning drogą do współpracy międzynarodowej szkół i placówek oświatowych, na górze po prawie białe napisy n szarym tle 2 grudnia 2021 r. godz. 13:00 kampania informacyjna, pod spodem zdjęcie ilustracyjne - młodzież pochodząca z różnych krajów, o różnych kolorach skóry siedzi w kole, pod spodem logotypy instytucji, wśród nich logo Kuratorium Oświaty w Opolu